˜
˜

ODUN 

Yakacak olarak kulanmak üzere kesilmiş parçalanmış ağaçtır. Taygav odun kömür, kuruluş yıllndan beri odun satışı yapmaktadır.Bu alanda uzmanlaşmış ve işini tecrubeli olarak Yapan firmamız, batmanda odun ihracatı yapan ilk firmayız, Ormanlarda yılın 2. ayında odun  kesimleri yapılan odunlar, 3 veya 4. ay’da batman depomuza stoka brakırız ve batman sıcağı altında 9. aya kadar bekletilir, tam Kuruduktan sonra bunlar, sobalık odun, fırınlık odun, şöminelik odun, dönerlik odun, Magalık odun, olarak ayıştırılır, uygun ebatlar olarak kırılır hazırlanır.

 

soba odunu

 

SOBALIK ODUN 

Kuru sağlam odunlar  tartıldıktan sonra 20 – 35 cm Uzunluğun’da kesilip  baltalanır. kovalı, kuzineli, tuğlalı Sobalarda kulanılır.

 

 

fırınlık odunFIRINLIK ODUN

Kuru odun, ince veya kolay yarılan odunlar ayıklanır, Tartıldıktan sonra, 100 – 140 cm olarak kesilir baltalanır. Ekmek fırını, lahmacun ve lokanta fırınlanırda kulanılır.

 

 

sömine odunu2

ŞÖMİNE ODUNU

Kuru ince odunlar ayıklanır, budakları temizlenir, Tartıldıktan sonra 50 – 70 cm uzunluğunda kesilip Hazırlanır. şöminelerde kulanılır.

 

 

 

img1445657885644DÖNERLİK ODUN

Kuru ve içi dolu odunlar ayıklanır,  tartıldıktan sonra 20 – 30 cm uzunluğunda kesilir çok ince şekilde balnalanır. Lözde dönerde, kuzu çevirme, tavuk çevirmede kulanılır.

MANGALIK ODUN

Kuru ve içi dolu odunlar ayıklanır tartıldıktan sonra 15 -2 Cm uzunluğunda  kesilir, çok ince şekilde baltalanır.       Soba tutuşturmada ve mangal yakmada kulanılır.